EDC Girls' Volleyball Home
Record
EDC
2-5
Overall
8-12
Link to Devils Lake page
Link to Fargo North page
Link to Fargo South page
Link to Grand Forks Central page
Link to Grand Forks Red River page
Link to Valley City page
Link to Wahpeton page
Link to West Fargo page

NAVIGATION:

Standings:
Western Dakota Association (WDA) dual standings

Other Links
Packers banner
West Fargo team photo
West Fargo Wrestling Roster
Name
Gr..
Wt. Class
 
Trevor Kringlie
8
103
 
Lucas Monson
8
103
 
Reed Cronin
7
103
 
Kyle Kragnes
7
103
 
Jared Power
7
103
 
Kollin Kragnes
7
103
 
Tanner Kuznia
7
112
 
Hunter Schreiner
7
112
 
Tommy Kuehn*
10
119
 
Mike Schmidt
8
119
 
Jordan Johnston
9
125
 
Dylan Vetter
7
130
 
Miles Scholl
8
130
 
Austin Cassezza
12
135
 
Seth Pegg
10
135
 
Ryan Seamands*
11
145
 
Zach G. Vetter
10
145
 
Zach Neer*
10
145
 
Drew Johnson
8
145
 
Reed Olson
10
152
 
Tim Sola
10
152
 
Ben Gould
12
160
 
Steven Sola
9
160
 
Zach T. Vetter
10
171
 
Scott Schiller*
11
189
 
Tyler Kennedy
10
215
 
Luke Rheaume
11
215
 
* denotes captains
Head Coach: Kayle Dangerud
Assistant Coaches: Jeremy Murphy, Ben Imdieke, Preston Leier
West Fargo Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/Team Place
Dec. 4 Valley City Dual Away 7:00 V: L 56-21
Dec. 5-6 Wahpeton Tournament HOME 6:00-Dec. 5
10:00-Dec. 6
V: 8th Place of 15 teams
Dec. 9 Devils Lake Dual HOME 7:00 V: W 43-26
Dec. 12 Deer River (MN) GF Central Sertoma Tourney   V: L 55-21
Dec. 12 GF Red River GF Central Sertoma Tourney   V: W 41-36
Dec. 13 Wahpeton GF Central Sertoma Tourney   V: L 51-19
Dec. 13 Central Cass GF Central Sertoma Tourney   V: L 53-25
Dec. 18 GF Central Dual Away 7:00 V: L 44-27
Jan. 2-3 Rumble on the Red Tourney TBD FargoDome-Fargo V: 41st Place of 57 teams
Jan. 9-10 Bismarck Rotary Tourney Bismarck 10:00 a.m.
10:00 a.m.
V: 12th Place of 25 teams
Jan. 16 Fargo South Dual Away 7:00 V: L 53-21
Jan. 17 Moorhead (MN) Moorhead (MN) Gadberry Duals   V: W 45-33
Jan. 17 Rosemount (MN) Moorhead (MN) Gadberry Duals   V: L 48-27
Jan. 17 Brainerd-Pillager (MN) Moorhead (MN) Gadberry Duals   V: L 51-20
Jan. 20 Moorhead (MN) Dual HOME 7:00 V: W 40-34
Jan. 23 Dickinson High Grand Forks Multiple Tournament 3:00 V: L 37-28
Jan. 23 Williston Grand Forks Multiple Tournament 6:00 V: W 39-34
Jan. 23 East Grand Forks (MN) Grand Forks Multiple Tournament 7:30 V: W 37-36
Jan. 24 Bismarck High Grand Forks Multiple Tournament 9:00 V: L 59-17
Jan. 24 TMCHS (Belcourt) Grand Forks Multiple Tournament 1:30 V: W 39-33
Jan. 29 GF Red River Dual HOME 7:00 V: L 39-36
Jan. 31 Aberdeen (SD) Tournament Aberdeen Central (SD) TBA V: 8th Place of 14 teams
Feb. 5 Fargo North Dual HOME 7:00 V: L 44-30
Feb. 6 Wahpeton Dual Away 7:00 V: W 41-34
Feb. 14 EDC Individual Regional Tourney West Fargo 9:30 a.m. V: 6th Place of 9 teams with Fargo Shanley-14 state qualifiers including unattached wrestlers
Feb. 19-21 State Individual Tourney Fargodome   V: 7th Place of 18 teams

Last updated: Monday, February 23, 2009 9:03 PM

© Jerry Schneider Web Media 2008-09