EDC Girls' Volleyball Home
Record
EDC
6-1
Overall
19-7
Link to Devils Lake page
Link to Fargo North page
Link to Fargo South page
Link to Grand Forks Central page
Link to Grand Forks Red River page
Link to Valley City page
Link to Wahpeton page
Link to West Fargo page

NAVIGATION:

Standings:
WDA dual standings

Other Links:
Class A Polls


Packers banner
STATE INDIVIDUAL TOURNAMENT-RUNNERS UP
STATE DUAL TOURNAMENT-THIRD PLACE
EDC INDIVIDUAL TOURNAMENT-CHAMPIONS
EDC REGULAR SEASON-DUAL RUNNERS UP
West Fargo team photo
West Fargo Wrestling Roster
Name
Gr..
Wt. Class
Kuehn, Tom* 12 130
Lika, Labinot 12 285
Neer, Zach* 12 152
Pegg, Seth 12 160
Sola, Tim 12 160
Vetter, Zach G. 12 171
Vetter, Zach T.* 12 189
Johnson, Cuyler 11 160
Johnston, Jordan 11 125
Sola, Steven 11 215
Austermiller, Nik 10 135
Eider, Zach 10 215
Haring, Zac 10 103
Johnson, Drew 10 189
Kringlie, Trevor 10 112
Lehmann, Preston* 10 171
Monson, Lucas 10 119
Mugavero, Nathan 10 130
Rodriguez, Juan 10 125
Ruiz III, Pedro 10 125
Scholl, Miles 10 160
Schulz, Levi 10 130
Schulz, Shelby 10 145
Thomte, Adam 10 189
Cronin, Reed 9 103
Kragnes, Kollin 9 112
Kragnes, Kyle 9 125
Kuznia, Tanner 9 140
Lika, Pajtim 9 ???
Power, Jared 9 125
Shepherd, Anjelo 9 125
Vetter, Dylan 9 189
Dobler, Weston 8 112
Lehmann, Brad 8 103
Lehmann, Zach 8 145
Pergande, Ross 8 103
Ramberg, Christian 8 125
Rothwell, James 8 119
Shearer, Jordan 8 103
*denotes captains
Head Coach: Kayle Dangerud
Assistant Coaches: Ethan Ehlert, Ben Imdieke, Dustin Kleppe
West Fargo Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/ Team Place
Nov. 30 Valley City Dual HOME 7:00 W 44-30
Dec. 3-4 Wahpeton Tournament Wahpeton TBD 2nd of 15 teams
Dec. 7 Devils Lake Dual HOME 7:00 W 66-13
Dec. 10 Fertile-Beltrami (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 3:00 W 71-6
Dec. 10 TMCHS (Belcourt) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 6:00 W 44-31
Dec. 11 Bismarck Century Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBA L 37-32
Dec. 11 Fargo North Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBA W 52-18
Dec. 17-18 Rochester (MN) Tournament Rochester (MN) TBA 12th of 34 teams
Dec. 29-30 Rumble on the Red Tourney Fargodome TBA 9th of 56 teams
Jan. 4 GF Central Dual Away 7:00 W 44-30
Jan. 7 Montini Catholic (IL) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA L 44-25
Jan. 7 Mason City (IA) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA L 34-30
Jan. 7 Broomfield (CO) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA W 37-36
Jan. 8 Frazee (MN) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA L 38-32
Jan. 8 Arrowhead Union (WI) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA W 45-24
Jan. 8 Oak Grove (MO) Dual
The Clash Tournament
Rochester (MN) TBA W 51-22
Jan. 13 Fargo South Dual Away 7:00 L 31-30
Jan. 18 Moorhead (MN) Dual HOME 7:00 W 56-10
Jan. 21 Williston Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 4:30 W 34-16
Jan. 21 Mandan Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 6:00 W 46-19
Jan. 22 Minot High Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 10:30 W 63-6
Jan. 22 Bismarck High Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 12:00 L 40-28
Jan. 22 TMCHS (Belcourt) Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 1:30 W 55-18
Jan. 27 GF Red River Dual HOME 7:00 W 59-11
Jan. 29 Aberdeen (SD) Tournament Aberdeen (SD) 7:00 1st of 17 teams
Feb. 3 Fargo North Dual HOME 7:00 W 54-17
Feb. 4 Wahpeton Dual Away 7:00 W 45-18
Feb. 12 EDC Regional Tournament Wahpeton TBA 1st of 8 teams
Feb. 17 TMCHS (Belcourt) Quarterfinals
Fargodome
10:30 W 50-21
Feb. 18 Bismarck High Semifinals
Fargodome
TBA L 41-31
Feb. 18 Fargo South Third Place Fargodome TBA W 50-17
Feb. 17-19 State Individual Tournament Fargodome TBA 2nd of 17 teams

Last updated: Saturday, March 26, 2011 9:25 AM

© Copyright Eastern Dakota Conference/Jerry Schneider Web Media 2010-11