EDC Girls' Volleyball HomeTakedown
Record
EDC 1-7
Overall 2-19
Link to Devils Lake page Link to Fargo Davies page Link to Fargo North page Link to Fargo South page Link to Grand Forks Central page Link to Grand Forks Red River page Link to Valley City page Link to Wahpeton page Link to West Fargo page


Roughriders banner
GF Red River Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/
Team Place
Nov. 21 Fargo South Dual HOME 7:00 L 40-35
Nov. 26 Fargo North Dual HOME 7:00 L 33-28
Dec. 6-7 Mandan Lions Tournament Mandan TBA 12th Place of 12 teams
Dec. 10 E. Gr. Forks/SH (MN) Dual Crookston (MN) TBA L 42-41
Dec. 10 Crookston (MN) Dual Crookston (MN) TBA L 51-21
Dec. 13 Perham (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 4:30 pm L 72-8
Dec. 13 Bis. St. Mary's Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 7:30 pm L 44-20
Dec. 14 Fertile-Beltrami (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 10:30 am L 49-27
Dec. 14 Fargo North Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD W 32-24
Dec. 19 Wahpeton Dual Away 7:00 L 57-18
Dec. 27-28 Rumble on the Red Tourney Fargodome TBA 69th Place of 69 teams
Jan. 3-4 Bismarck Rotary Tourney Bismarck TBA 27th Place of 28 teams
Jan. 9 Roseau (MN) Dual HOME 5:00 L 54-12
Jan. 9 Thief River Falls (MN) Dual HOME 7:00 L 63-18
Jan. 10 Valley City Dual HOME 7:00 L 53-16
Jan. 14 Fargo Davies Dual Away 7:00 L 54-20
Jan. 17 Minot High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 3:00 pm L 51-20
Jan. 17 Dickinson High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 4:30 pm L 45-25
Jan. 17 West Fargo Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 7:30 pm L 65-6
Jan. 18 Williston Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 9:00 am L 35-28
Jan. 18 Mandan Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 10:30 am L 45-24
Jan. 18 TMCHS (Belcourt) Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 1:30 pm L 56-15
Jan. 25 Larimore Tournament Larimore TBA 4th Place of 8 teams
Jan. 28 Devils Lake Dual Away 7:00 W 46-21
Feb. 1 GF Central Dual HOME 7:00 L 39-24
Feb. 8 EDC Regional Tournament Fargo Davies 10:00 am 5th Place of 9 teams
13 qualifiers
Feb. 13-15 State Individual Tournament Bismarck CC TBA 17th Place of 18 teams
GF Red River Wrestling Roster
Name Gr.. Wt. Class
Trey Larimer 8 113
Dawson Zerr 8 120
Chase Hageman 9 170
Fahad Hussein 9 120
Asa Lo 9 170
Tim Johnson 9 113
Dylan Dahlstrom 10 126
Logan Goulet 10 182
Malek Larimer 10 145
Wyatt Goulet 10 170
Zach Hettwer 10 182
Carter Buelow 10 285
Alex Sondreal 11 182
Colt Goulet 11 182
Jamison Richter 11 160
Ben Trenne 12 160
Sean Murphy 12 132
Ian Pessnell 12 170
Josh Glass 12 170
Head Coach: Bruce Moe

Assistant Coaches: Dean Larimer, John Richter

© Copyright Eastern Dakota Conference/Jerry Schneider Web Media 2013-14