EDC Girls' Volleyball HomeTakedown
Record
EDC 2-6
Overall 5-17
Link to Devils Lake page Link to Fargo Davies page Link to Fargo North page Link to Fargo South page Link to Grand Forks Central page Link to Grand Forks Red River page Link to Valley City page Link to Wahpeton page Link to West Fargo page


Roughriders banner
GF Red River Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/
Team Place
Nov. 25 Fargo North Dual Away 7:00 W 53-16
Dec. 2 West Fargo Dual Away 7:00 L 66-6
Dec. 5-6 Mandan Lions Tournament Mandan TBA 10th Place of 12 teams
Dec. 9 E. Gr. Forks (MN) Dual GF Central TBA L 37-33
Dec. 9 Crookston (MN) Dual GF Central TBA L 51-21
Dec. 12 Badg-GB-MR (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 3:00 L 60-18
Dec. 12 Minot High Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 7:30 L 63-12
Dec. 13 Wahpeton Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD L 54-12
Dec. 13 Bis. St. Mary's Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD W 45-24
Dec. 18 Wahpeton Dual HOME 7:00 L 47-27
Jan. 2-3 Rumble on the Red Tourney Fargodome 10 am/9 am 52nd Place of 62 teams
Jan. 9-10 CC Letterman's Tourney Central Cass 5:30/9:30 12th Place of 22 teams
Jan. 16 Valley City Dual Away 7:00 L 54-25
Jan. 20 Fargo Davies Dual HOME 7:00 L 67-9
Jan. 23 Mandan Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 3:00 L 48-26
Jan. 23 Jamestown Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 4:30 L 36-35
Jan. 23 Bismarck High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 7:30 L 73-6
Jan. 24 Wiliston Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 9:00 W 39-36
Jan. 24 Fargo South Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 10:30 L 45-25
Jan. 24 TMCHS (Belcourt) Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 1:30 L 62-16
Jan. 27 Roseau (MN) Dual Away TBA L 42-33
Jan. 27 Thief River Falls (MN) Dual Roseau (MN) TBA L 55-15
Jan. 31 Larimore Tournament Larimore TBA 5th Place of 12 teams
Feb. 3 Devils Lake Dual HOME TBA W 54-24
Feb. 3 Mayville-Portland CG Dual HOME TBA W 47-30
Feb. 6 GF Central Dual HOME 7:00 L 53-23
Feb. 14 EDC Regional Tournament Valley City 10:00 am 7th Place of 9 teams
9 qualifiers
Feb. 19-21 State Individual Tournament Fargodome TBA 17th Place of 19 teams
GF Red River Wrestling Roster
Name Gr.. Wt. Class
Buelow, Carter 11 285
Dahlstrom, Dylan 11 132
Fayette, Dylan 10 160
Goulet, Logan 11 182
Goulet, Wyatt 11 170
Hageman, Chase 10 195
Haugen, Jaden 9 126
Hettwer, Zach 11 182
Larimer, Malek 11 152
Larimer, Trey 9 126
Pope, Larry 9 132
Richter, Jamison 12 152
Schreier, Anthony 9 113
Stauss, Hunter 10 160
Sys, Leighton 9 138
Williams, Ryan 9 182
Head Coach: Bruce Moe

Assistant Coaches: Dean Larimer, Brock Krumm, Josstyn Richter, Bryce O'Neill, Justin O'Neill, John Richter

© Copyright Eastern Dakota Conference/Jerry Schneider Web Media 2014-15