EDC Girls' Volleyball HomeTakedown
Record
EDC 3-5
Overall 6-10
Link to Devils Lake page Link to Fargo Davies page Link to Fargo North page Link to Fargo South page Link to Grand Forks Central page Link to Grand Forks Red River page Link to Valley City page Link to Wahpeton page Link to West Fargo page


Bruins banner
Fargo South Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/
Team Place
Nov. 22 West Fargo Dual HOME 1:00 L 57-18
Nov. 25 Wahpeton Dual-conf. match Away 7:00 L 45-27
Dec. 2 Fargo Davies Dual Away 7:00 L 51-24
Dec. 7 Knights of Col. Tournament Jamestown 11:00 am 7th Place of 7 teams
Dec. 13 Barnesville (MN) Tourney Barnesville (MN) 9:00 am 4th Place of 9 teams
Dec. 19-20 Dickinson High Tournament Dickinson TBA 5th Place of 18 teams
Jan. 2-3 Rumble on the Red Tourney Fargodome 10 am/9 am 55th Place of 62 teams
Jan. 6 Devils Lake Dual HOME 5:30 W 76-6
Jan. 6 Wahpeton Dual-non-conf. HOME 7:00 L 39-34
Jan. 9-10 Bismarck Rotary Tourney Bismarck 10/10 am 16th Place of 27 teams
Jan. 17 Jamestown Dual
Gadberry Dual Tourney
Moorhead (MN) 10:00 W 48-30
Jan. 17 Mandan Dual
Gadberry Dual Tourney
Moorhead (MN) 1:00 W 45-28
Jan. 17 D-G-F (MN) Dual
Gadberry Dual Tourney
Moorhead (MN) 2:30 W 44-36
Jan. 17 Moorhead (MN) Dual
Gadberry Dual Tourney
Moorhead (MN) 4:00 L 45-25
Jan. 20 Valley City Dual HOME 7:00 L 39-33
Jan. 24 Bismarck High Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 9:00 L 62-18
Jan. 24 GF Red River Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 10:30 W 45-25
Jan. 24 Dickinson High Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 12:00 L 47-24
Jan. 24 Williston Dual
GF Multiple Dual Tourney
GF Red River 1:30 L 46-33
Jan. 27 Fargo North Dual Away 7:00 W 44-24
Jan. 31 Larimore Tournament Larimore TBA 4th Place of 12 teams
Feb. 5 GF Central Dual Away 7:00 L 46-24
Feb. 14 EDC Regional Tournament Valley City 10:00 am 5th Place of 9 teams
14 qualifiers
Feb. 19-21 State Individual Tournament Fargodome TBA 8th Place of 19 teams
Fargo South Wrestling Roster
Name Gr.. Wt. Cl.
Abakar, Muhend 10 140-145
Berry, Reece    9 285
Brekhus, Parker    12 170-182
Deitemeyer, Tyler 12 152-160
Fraase, Jonathan    11 113
Fraase, Nathan    10 285
Gowah, Alphonso 11 120-126
Gurung, Bir    11 120-126
Hehn, Tyler    11 126-132
Heinze, Mathew    11 160
Hermanson, Hayden 11 145
Juarez, Jhovany    9 170
Khaman, Abdi    12 132
Kikopa, Rashidi    11 132-138
Kiromba, Babu    11 132
Korlor, Yarkerseh    11 145-152
Kromah, Mohamed  12 152
Mendin, Menkeh    10 126-132
Morin, Joel    9 106
Nordby, Noah    10 182
Palomo Atienza, Fernando 12 120
Rhode, Logan    12 170-182
Richter, Austin    9 182
Schlecht, Samuel    10 170
Siaway, Augustus    11 152-160
Solem, Jacob    12 195-220
Head Coach: Harvey Kruckenberg
Assistant Coaches: Dusty Swanson, Casey Krieger

© Copyright Eastern Dakota Conference/Jerry Schneider Web Media 2014-15