EDC Girls' Volleyball HomeTakedown
Record
EDC 4-5
Overall 7-18
Link to Devils Lake page Link to Fargo Davies page Link to Fargo North page Link to Fargo South page Link to Grand Forks Central page Link to Grand Forks Red River page Link to Valley City page Link to Wahpeton page Link to West Fargo page Link to West Fargo Sheyenne page


Roughriders banner
GF Red River Wrestling Schedule
Date Opponent Location Time Dual Score/
Team Place
Nov. 24 Fargo North Dual HOME 7:00 W 51-18
Nov. 24 WF Sheyenne Dual HOME 8:00 W 51-6
Dec. 1 West Fargo Dual Away 7:00 L 51-15
Dec. 4-5 Mandan Lions Tournament Mandan 3:30/9 am 9th Place of 12 teams
Dec. 8 E. Gr. Forks (MN) Dual GF Central 5:00 W 51-12
Dec. 8 Crookston (MN) Dual GF Central 7:00 L 43-36
Dec. 11 Perham (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central 3:00 L 70-0
Dec. 11 Central Cass Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD L 56-18
Dec. 12 Fertile-Beltrami (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD L 45-27
Dec. 12 Fosston-Bagley (MN) Dual
GF Sertoma Dual Tourney
GF Central TBD L 48-24
Dec. 15 Fargo South Dual HOME 7:00 W 42-42 (win by crit)
Dec. 17 Wahpeton Dual Away 7:00 L 54-24
Dec. 29-30 Rumble on the Red Tourney Fargodome 10/10 am 59th Place of 68 teams
Jan. 8-9 Bismarck Rotary Tourney Bismarck 10/10 am 23rd Place of 31 teams
Jan. 15 Valley City Dual HOME 7:00 L 49-22
Jan. 19 Fargo Davies Dual HOME 7:00 L 50-29
Jan. 22 Mandan Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 3:00 L 58-16
Jan. 22 Bismarck High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 4:30 L 59-15
Jan. 22 TMCHS (Belcourt) Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 6:00 L 41-29
Jan. 22 Minot High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 7:30 L 57-9
Jan. 23 Dickinson High Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 9:00 L 63-15
Jan. 23 Bismarck Legacy Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 10:30 W 39-24
Jan. 23 Williston Dual
GF Multiple Dual Tourney
HOME 12:00 L 38-30
Jan. 26 Roseau (MN) Dual Away TBA L 51-23
Jan. 26 Thief River Falls (MN) Dual Roseau (MN) TBA L 64-14
Jan. 30 Larimore Tournament Larimore TBA 6th Place of 9 teams
Feb. 2 Mayville-Portland CG Dual Devils Lake 6:00 W 52-9
Feb. 2 Devils Lake Dual Away 7:00 W 43-24
Feb. 5 GF Central Dual Away 7:00 L 34-28
Feb. 13 EDC Regional Tournament Fargo South 10:00 am 7th Place of 10 teams
11 qualifiers
Feb. 18-20 State Individual Tournament Fargodome TBA 14th Place of 20 teams
GF Red River Wrestling Roster
Name Gr.. Wt. Cl.
Isaac Piseno 9 106
Landon Oster 9 113
Alex Martin 9 152
Mason Egeland 10 132
Jaden Haugen 10 138
Trey Larimer 10 145
Larry Pope 10 160
Seth Hanson 10 170
Chase Hageman 10 182
Hunter Stauss 11 160
Jonah Mostler 11 160
Malek Larimer 12 170
Wyatt Goulet 12 170
Zach Hettwer 12 170
Logan Goulet 12 182
Carter Buelow 12 285
Head Coach: Bruce Moe

Assistant Coaches: Dean Larimer, James Covington, TJ Poole, Evan Moser, Keaton Hanevold, Bryce O'Neill, Justin O'Neill, Kyle Slaathaug

© Copyright Eastern Dakota Conference/Jerry Schneider Web Media 2015-16